Nové kurzy v Roudnici

Vítejte na stránce, která vznikla pro nové kurzy v Roudnici. 
V Roudnici nad Labem jsme měli úspěšné kurzy v bazénu rehabilitačního oddělení v nemocnici. Právní spory kolem vlastnictví nemocnice vedly k tomu, že nemocnice nemohla pronajímat. To se týkalo i bazénu a tak kurzy skončily. 
Nyní, po několika letech, můžeme začít znovu. V dětském bazénu roudnického plaveckého areálu. 
Nový rozjezd nebude snadný. Cena pronájmu bazénu je vyšší než Praze. Je tedy velmi těžké nastavit "neodolatelnou" cenu. 
Dovolte mi představit kurzy, jejich náplň, filozofii i benefity.

Kojenecké plavání - pro děti do jednoho roku - vychází z principu reflexní lokomoce. To znamená, že v prostředí úplněho nadlehčení vodou stimulujeme svalové koordinace tak, jak je žádoucí pro správný psychomotorický vývoj v daném věku. Podobně jako v rehabilitační  Vojtově metodě záleží na správném úchopu a napolohování. Instruktorka vše vysvětlí, včetně souvislostí. Na rozdíl od Vojtovy metody děti provádějí cvičení v plném nadlehčení a přitom proti tlaku vody. 
Kromě posilování zvládneme dechová cvičení a bezpečné potápění. 

V kurzu pro malá batolata - od jednoho roku do dvou - budeme "plavat" s ohledem na specifikum věkové kategorie. Děti sice ještě mají vývojové pohybové reflexy, ale taky už mají dost velkou vůli projevit svou ochotu nebo neochotu. Kurz pro malá batolata začátečníky má pomalý "rozjezd". Děti potřebují více času na adaptaci. Postupně je naučíme soustředit se, spolupracovat. Budeme cvičit hrubou i jemnou motoriku. Děti musejí samy přijít na to, jak některé činnosti zvládnout. Někomu to jde rychle, někdo na to přijde díky tomu, že to vidí u ostatních. Budeme trénovat dýchání do vody, práci rukou, kopání. Plavání v této kategorii musí být zábavné a příjemné. Nebudeme tlačit děti do ničeho nepříjemného. Pokroky v této kategorii nebývají vidět z týdne na týden. Ale porovnání mezi začátkem a koncem kurzu bývá radostné. 

Velká batolata, děti od dvou do tří let, mají kurz zaměřený na základy plaveckých dovedností a postupné osamostaňování. Mnoho činností dělají samostatně, rodiče mohou dopomáhat. Jde o hravou formu s důrazem na zafixování bezpečnostních zásad pohybu ve vodě. 

Naše kurzy mají určitá pravidla. 

1) Klienti jsou registrovaní v registračním a náhradovém systému.
V tomto systému si sami vyberou, do které skupiny chtějí být zapsáni. Administrátor kurzu musí přihlášku schválit. To proto, aby se omylem miminko nezatoulalo mezi velké děti a naopak. 
2) Po potvrzení přihlášky systém vygeneruje automatický mail, v němž je potvrzená přihláška (není potřeba podepisovat), podmínky, které jsou aktuální v době přihlášení, a fakturu na plnou částku. V této faktuře je důležitý variabilní symbol. 
Nejdříve se platí symbolická záloha 100 Kč. Při zaplacení zálohy nejpozději do 15.8. vzniká nárok na slevu. V podzimním kurzu činí sleva 240 Kč. Před zahájením kurzu Vám dorazí druhá faktura. Ta stornuje původní fakturu a je na nižší, zlevněnou částku. POZOR: z této zlevněné ceny je již 100 Kč uhrazeno zálohou. Faktický doplatek je tedy o 100 Kč nižší než částka na zlevněné faktuře.  Doporučuji neplatit příliš předem. Po zahájení kurzu Vám vystavíme potvrzení pro zdravotní pojišťovnu, která Vám na kurz přispěje. Pojišťovna většinou vyžaduje, aby platba byla časově blízká začátku kurzu. 
3) Kteroukoliv lekci lze omluvit. Stačí vstoupit do registračního a náhradového systému. Ve svém uživatelském účtu omluvit termín, který se Vám nehodí. A pak si samostatně naplánovat náhradu. Prakticky, v případě Roudnice, pokud omluvíte svou lekci v úterý, můžete si naplánovat náhradu do věkově shodné skupiny v kterýkoliv čtvrtek. A naopak. Systém hlídá kapacitu. Pokud ve skupině není volné místo, systém Vás zařadí na čekací listinu. A napíše Vám mail ve chvíli, kdy někdo svou lekci omluví a vznikne tak volné místo. Aby tento systém fungoval a aby si "náhradníci" mohli plavání naplánovat nejpozději večer před plaváním, systém akceptuje omluvy, které dorazí nejpozději do 20,00 hod předchozího dne (omluvy na úterý nejpozději v pondělí večer, omluvy na čtvrtek nejpozději ve středu večer). 
Počet náhrad ani závažnost důvodu nehrají roli. Náhrady jsou omezeny jen kapacitou bazénu. Jakmile je volná kapacita, lze nahrazovat.  
Někdy se přihodí, že důvod pro neúčast nastane na poslední chvíli (nenastartuje auto, dítě onemocní během noci). V takových případech systém nepřidělí náhradu. Abyste ani tak nepřišli o svou lekci, máme "přednáhrady". To jsou "náhrady", které se nepárují s omluvenou lekcí. Umožňují, abyste opravdu o nic nepřišli. 
Náhrady by se měly vyčerpat v termínu kurzu. Pokud klient pokračuje do navazujícího kurzu, systém umí náhrady převést do dvou měsíců navazujícího kurzu (náhrady z kurzu září až prosinec, je možné čerpat až do konce února). Pokud pokračování v navazujícím kurzu neplánujete, určitě si náhrady naplánujte včas. 
Náhrady je možné čerpat i na kterémkoliv jiném bazénu, kde plaveme. Pokud tedy pojedete do Prahy nebo do Kolína, můžete si zapsat náhradu i tam. Každý bazén má trochu jiné podmínky. Než byste vyrazili, prosím, určitě si přečtěte na webu podmínky daného bazénu (někde musí případný doprovod mít plavky, jinde ne), způsob, jak se dostat na bazén (někde budete procházet přes pokladní, někde ne). Na všech bazénech lze čerpat náhrady zdarma, neplatí se vstup na bazén. Bude Vám stačit průkazka, kterou dostanete na první lekci. 

Na konci kurzu Vám nabídneme focení pdo vodou zdarma. Jedinou podmínkou je nyní podepsaný souhlas s fotografováním podle nových pravidel Evropské unie GDPR. 

Protože nyní potřebujeme pomoc s propagací kurzu, nabízíme bonusy. 
Pokud byste měli možnost někam doručit naše letáky, pokud můžete tuto nabídku sdílet, pokud máte jakýkoliv nápad, jak s propagací pomoci, nabízíme jeden z dárků dle vlastního výběru: 

- neoprenové plavečky  zdarma (omezeno velikostmi pro menší děti)
- balíček "vodolepek" - pěnových obrázků, které jsou oblíbená hračka a po namočení dobře drží na stěně
- plaveckou destičku v podobě medvídka nebo motýla 
- až dvě lekce domácího vaničkování zdarma (pro děti ve věku do pěti měsíců)
- na závěr kurzu natočení podvodního videa. 
- mimořádnou slevu (i ke slevě za časné přihlášení) 200 Kč.